Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą?

Po zakupie motocykla, często zastanawiacie się, w jaki sposób zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą. Na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju blokady na tarczę hamulcową, blokady na klamki oraz łańcuchy. Niestety nie zawsze mamy taką możliwość aby zabierać ze sobą łańcuch który waży ok 10kg, a blokada na tarczę nie daje 100% zabezpieczenia motocykla, ponieważ zdarzały się przypadki w których to, motocykl został skradziony bez przedniego koła.

O takich zabezpieczeniach rozmawiałem z Rafałem, który testował moduł Ganfleet Moto – lokalizator gps. Niestety i te rozwiązanie też zaczyna nie starczać  ponieważ pojawiły się w sprzedaży zagłuszacze sygnału gsm/gps.

„Wielu złodziei wykorzystuje dzisiaj zagłuszarki sygnału GPS/GSM, które unieszkodliwiają większość prostych systemów lokalizacji. Warto zatem wybrać moduł działający w oparciu o dedykowane sygnały radiowe, taki jak GanTrack. Dzięki niemu skradziony motocykl, skuter czy quad można odnaleźć nawet wtedy, gdy został umieszczony w podziemnym garażu czy kontenerze. A co ważne – 98 proc. pojazdów jest namierzanych w ciągu 24 godzin od chwili zgłoszenia kradzieży” – mówi Dariusz Kwakszys, IT manager w firmie Gannet Guard Systems. [źródło: gannet.pl]