Test modułu GanfleetMoto cz.2

Cześć!
Zakończyliśmy test modułu GanfleetMOTO od firmy Gannet Guard System.

Podczas testu otrzymaliśmy trzy moduły w różnym odstępie czasu. Z pierwszym modułem mieliśmy trochę problemu z autoryzacją przejazdu oraz złapaniem sygnału gsm. Po konsultacji z p.Dariuszem Kwakszys, IT Manager w firmie Gannet Guard Systems, moduł złapał sygnał i mogliśmy rozpocząć test. Niestety bywały dni gdzie sygnał nam się gubił lub powiadomienie przychodziło sms’em po około 10 minutach. Ale wszystko zostało postawione do pionu i moduł działał tak jak powinien. W międzyczasie dotarł do nas drugi moduł. Z nim nie było problemu, skalibrowaliśmy go, zamontowaliśmy i motocykl wyposażony w dwa modułu, ulokowane w dwóch różnych miejscach w motocyklu wyjechał w trasę po Polsce. W tym czasie kiedy Rafał podróżował motocyklem, ja śledziłem jego lokalizacje. Dla pewności zadzwoniłem do niego wieczorem i wskazałem miejsce gdzie zaparkował motocykl. Potwierdził 100% dokładność lokalizacji.

Mijały kolejne dni testu, a my sprawdzaliśmy plusy i minusy modułu jak i również aplikację w telefonie. Po konsultacji z p. Dariuszem otrzymaliśmy moduł nr.3
Moduł nr 3 czyli zaktualizowany, pracował bez zastrzeżeń, zarówno od strony technicznej oraz użytkowej. Nie było problemu z autoryzacją przejazdu, samoczynnej aktywacji alarmu po 5 minutach oraz powiadamianie sms-owe w przypadku nieautoryzowanego użycia. Zapraszam do filmiku podsumowującego test w którym dowiecie się trochę więcej.

 • Plusy
  – własne zasilanie
  – łatwy montaż, bez ingerencji w zasilanie motocykla
  – dokładna lokalizacja motocykla GPS
  – powiadamianie sms ok 1-2minuty
  – niewielkie rozmiary
  – podgląd lokalizacji w aplikacji oraz na stronie www
  – możliwość zdemontowania go oraz zamontowania w innym motocyklu
 • Minusy
  – można zapomnieć o tym aby autoryzować przejazd, wówczas jesteśmy zasypani smsami
  – każdorazowa autoryzacja przejazdu po 5min postoju (jest również opcja po 30min)
  – możliwość zagłuszenia sygnału gsm poprzez specjalne zagłuszarki sygnału.

Dziękuje również
portalnaglosnieniowy.eu za udostępnienie realizatora dźwięku
sklep Motormind za udostępnienie blokad na tarcze hamulcowe i łańcuch.

ps. W drugiej części filmu omówimy blokady na tarcze hamulcowe