Statystyka kradzieży w okresie 2016-2019

Z danych statystycznych przesłanych nam przez Komendę Główną Policji w Warszawie wynika, że w okresie od 2016 do 2019 kradzież jednośladów w Polsce spadła.

Rok 2019 jest rokiem w którym możemy zauważyć spadek ilości skradzionych pojazdów. Jednym z czynników jest to, że w motocyklach częściej montowane są lokalizatory gps/gsm, dodatkowe czujniki ruchu z powiadamianiem sms oraz to, że motocykliści zaczęli zabezpieczać jednoślady przed kradzieżą, nawet w przydomowym garażu. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsze zabezpieczenia nie dają 100% pewności, że motocykl będzie bezpiecznie stał w garażu.
Złodzieje coraz częściej podczas kradzieży wykorzystują zagłuszarki sygnału gps/gsm czy też bezprzewodowe narzędzia do cięcia linek stalowych, blokad itp. co znacznie skraca czas kradzieży.

Jak byłem dzieckiem słyszałem o czarnej wołdze co porywała dzieci. Dzisiaj jest biały bus, ze smutnymi panami co kradną motocykle. Dlaczego bus? Schemat działania jest bardzo prosty, a złodzieja trudniej namierzyć. W tym przypadku, poszkodowanym również jest właściciel wypożyczalni busów, którego auto zostało wykorzystane do kradzieży motocykla.

Poniżej dane statystyczne kradzieży motocykli, motorowerów i quadów w okresie 2016-2019* (rok 2019 obejmuje zakres 01.01.2019-31.10.2019)