Wpłacił pieniądze na motocykle..

Mieszkaniec powiatu wrzesińskiego wpłacił 7 tys. zł na sprowadzenie dwóch motocykli z Wielkiej Brytanii. Po wpłaceniu zaliczki, do Polski miały trafić dwa motocykle Suzuki oraz Honda.

Do sytuacji doszło w 2017 roku, kiedy dwie strony podpisały porozumienie na sprowadzenie motocykli do Polski. Mijały kolejne miesiące, a motocykli nadal nie było. Pojawiały się jedynie kolejne tłumaczenia ze strony mężczyzny, który wziął pieniądze, że trzeba czekać, że jeszcze kilka dni i motocykle będą na miejscu. Niestety wszystko okazało się być dobrze przemyślanym sposobem na wyłudzenie pieniędzy.

Z posiadanych przez policjantów pionu kryminalnego informacji oraz z analizy zgromadzonych do tej pory materiałów wynika, że pokrzywdzonych może być więcej. W związku z tym zwracamy się z prośba do osób, które mogły być w ten sam lub w podobny sposób oszukane na przykład przy zakupie samochodów o kontakt osobisty z Komendą Powiatową Policji we Wrześni ul. Szkolna 23 lub telefoniczny pod numerem 61-437-52-00 lub 61-437-52-92.

Źródło: http://www.wrzesnia.policja.gov.pl/w30/informacje-o-jednostce/ogloszenia-i-komunikaty/217195,Komunikat.html