Skąd najczęściej kradną motocykle?

„Nie zostawiaj motocykla na ulicy, bo Ci ukradną” Tak najczęściej brzmi odpowiedź na pytanie, gdzie bezpiecznie parkować motocykl nocą. Z policyjnych statystyk okazuje się, że w roku 2021 motocykle zaparkowane na ulicy znalazły się na 3 miejscu spośród 20 miejsc z których najczęściej dochodziło do ich kradzieży. A przypomnę tylko, że w roku 2021 skradziono 1380 motocykli (Ile skradziono motocykli w 2021 roku?)

A jakie miejsce zajęło pozycję pierwszą na liście? Jak się okazuje, pierwszą pozycję zajął parking niestrzeżony. W roku 2021 z takich miejsc skradziono aż 346 motocykli. Na drugiej pozycji z ilością 200 kradzieży jest teren posesji, podwórko. I trzecie miejsce z ilością 141 motocykli, wcześniej wspomniana ulica.
Ciekawostką jest to, że o ponad połowę zmniejszyła się liczba kradzieży motocykli z parkingów znajdujących się w centrach handlowych. W roku 2020 z takich miejsc skradziono 22 motocykle, natomiast w 2021 było już ich 9

Jeśli zmuszeni jesteśmy zaparkować motocykl „pod chmurką”, bo nie każdy ma możliwość zaparkowania w garażu czy na prywatnej posesji, to najlepszym i najbezpieczniejszym miejscem jest parking strzeżony.

Poniżej zestawienie najbardziej popularnych miejsc, w których dokonano kradzieży w okresie od 2019 do 2021 roku